Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/O kształceniu zawodowym z wykorzystaniem nowej podstawy (..)

O kształceniu zawodowym z wykorzystaniem nowej podstawy programowej

5 Grudnia 2018

Wicekurator Oświaty dr Zbigniew Talaga przemawia na scenie. W tle widać dwie prezentacje.

29 listopada we Wronkach, odbyła się konferencja poświęcona zmianom w kształceniu zawodowym, zorganizowana przez powiatowy Zespół Szkół nr 1 we Wronkach, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i firmę Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. (konferencję zorganizowano w siedzibie firmy).

Udział w spotkaniu wzięli m.in. Wicekurator Oświaty dr Zbigniew Talaga, przedstawiciele władz, szkół, przedsiębiorstw, dyrektorzy i kierownicy szkolenia praktycznego szkół z wielkopolski i inni zaproszeni goście.

Uczestników spotkania powitał jego gospodarz - dyrektor SEPM Olgierd Bałtaki. Następnie głos zabrał Wicekurator Oświaty dr Zbigniew Talaga, który wyraził uznanie dla współpracy szkoły „na Leśnej” z firmą Samsung.

W dalszej części konferencji, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 we Wronkach Monika Kozber , podzieliła się swoim doświadczeniem w zakresie  planowania procesu edukacyjnego w kontekście przepisów prawa, a Magdalena Walczak, wicedyrektor szkoły, przedstawiła działania podejmowane w celu  podnoszenia jakości i skuteczności kształcenia zawodowego oraz dopasowania kwalifikacji przyszłych pracowników do potrzeb pracodawców. Kolejnymi prelegentami byli: Olgierd Bałtaki oraz Joanna Jujeczka, koordynator programu Samusung LABO, którzy przedstawili wyzwania jakie podejmują dla edukacji oraz współpracy ze szkołą z pozycji przedsiębiorstwa. Inżynierowie firmy Samsung Krystian Jania, Remigiusz Kudłaszyk  oraz Hubert Niezborała  przedstawili elementy przemysłu 4.0 - zagadnienia nowoczesnych technologii informatycznych w przemyśle oraz kompetencji dodatkowych w programach edukacyjnych organizowanych przez Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. Pani dr Romualda Kosmatka z Instytutu Stosowanych Studiów Społecznych Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile omówiła problem  kształcenia kadr dla potrzeb szkolnictwa zawodowego w zakresie  do kompetencji miękkich.

Więcej zobaczycie Państwo na stronie Zespołu Szkół Nr 1 we Wronkach.

fot. M. Prętka / Dzień Szamotulski