Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Obchody Święta Policji w Powiecie Szamotulskim

Obchody Święta Policji w Powiecie Szamotulskim

14 Lipca 2022

Moc atrakcji i świetna zabawa towarzyszyła festynowi zorganizowanemu przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach w związku ze zbliżającym się świętem „granatowej formacji”. Uczestnicy mogli zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów, aby jeszcze skuteczniej dbać o nasze bezpieczeństwo. Poza funkcjonariuszami Policji swoje stanowiska z masą gier i zabaw przygotowała także Powiatowa Straż Pożarna w Szamotułach, Urząd Miasta i Gminy Szamotuły, a także Starostwa Powiatowego w Szamotułach. Poza spotkaniem na świeżym powietrzu w trakcie wczorajszego spotkania odbyła się oficjalna część obchodów Święta Policji w Powiecie Szamotulskim. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia oficjalnego meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu przez Naczelnika Wydziału Prewencji Policji w Szamotułach. Następnie wszyscy awansowani policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie, a odznaczeni - medale i gratulacje z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Mariusza Wiśniewskiego, Komendanta Powiatowego Policji insp. Sławomira Dziupińskiego oraz Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak. Starosta Szamotulski podziękowała także za ofiarną służbę funkcjonariuszy za rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Szamotulskiego.