Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Obóz harcerski ZHR w lesie nad Jeziorem Psarskim

Obóz harcerski ZHR w lesie nad Jeziorem Psarskim

12 Lipca 2019

Piękne tereny nad Jeziorem Psarskim stały się miejscem założenia obozu harcerskiego harcerzy i harcerek z dwóch warszawskich drużyn - 22 Warszawskiej Drużyny Harcerek  BRZEZINA oraz  16 Warszawskiej Drużyny Harcerzy SULIMA.

11 lipca br. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Szamotułach, odwiedzili to szczególne miejsce wypoczynku. Komendant obozu oprowadził przedstawicieli Powiatu, po już istniejącej infrastrukturze, przedstawił program pobytu oraz zasady funkcjonowania obozu. Harcerze jak na pionierów przystało samodzielnie rozbili namioty, zbudowali infrastrukturę, z której przez najbliższe trzy tygodnie będą korzystać. Swoje miejsce znalazły tam kuchnia polowa, stołówka, miejsce sanitarne oraz miejsce rekreacji. Spośród tych imponujących budowli, szczególną uwagę zwróciły własnoręcznie wykonane prycze, które podobno konkurują z najwygodniejszym materacem. Harcerze oprócz prac „budowlanych” w planie pobytu mają m. in, zwiad okolicznych terenów w celach krajoznawczych, zapoznanie się ze społecznością lokalną, przewidziany jest wspólny festyn oraz gry i zabawy. My ze swojej strony życzymy młodym pionierom wspaniałego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Niech piękne okolice Jeziora Psarskiego staną się miejscem zdobywania nowych survivalowych umiejętności i tworzenia się pięknych wspomnień.