Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Odbiór drogi Śmiłowo - Gałowo

Odbiór drogi Śmiłowo - Gałowo

30 Sierpnia 2022

29 sierpnia 2022 r. odbiorem końcowym zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1855P Śmiłowo - Gałowo: odcinek Śmiłowo - Jastrowo wraz z budową ronda w miejscowości Jastrowo.

W odbiorze wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, Poseł na Sejm Marta Kubiak, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński.

Przedstawicielami Powiatu Szamotulskiego byli Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwia Kosicka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Radosław Łanoszka, Członkowie Zarządu Powiatu Szamotulskiego Andrzej Grzeszczyk, Kazimierz Michalak i Maciej Trąbczyński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek.

Na odbiorze byli obecni także liczni przedstawiciele władz samorządowych.

Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Całkowita wartość zadania wyniosła 7 287 440,83 zł, a dofinasowanie z Funduszu 4 117 873,78 zł.

Zadanie obejmuje przebudowę drogi, w tym m.in. jej poszerzenie, budowę oświetlonego ronda w miejscowości Jastrowo, zatoki autobusowej oraz jednostronnego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż całego objętego wnioskiem odcinka drogi. W celu poprawy bezpieczeństwa przewidziana została również budowa oświetlonego przejścia dla pieszych z wyspą dzielącą oraz montaż znaku monitorującego prędkość pojazdów na drodze.