Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Odbiór końcowy drogi łączącej ul. Mickiewicza z (..)

Odbiór końcowy drogi łączącej ul. Mickiewicza z obwodnicą Wronek

10 Czerwca 2022

Dnia 10 czerwca 2022 r. odbiorem końcowym zakończyła się budowa drogi łączącej ul. Mickiewicza z budowaną przez Województwo Wielkopolskie, obwodnicą Wronek. Na miejscu pojawili się Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wronki Robert Dorna, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwia Kosicka oraz przedstawicieli firmy Colas Polska Sp. z o.o. - głównego wykonawcy wspomnianej inwestycji.

Zadanie to, wsparte przez Powiat Szamotulski kwotą 900 000,00 zł, polegało na wybudowaniu od zera drogi asfaltowej stającej się łącznikiem mającym ułatwić komunikację w centrum miasta. Wzdłuż ponad kilometrowego odcinka powstała ścieżka rowerowa z dopuszczonym ruchem pieszych oraz rowy przydrożne.