Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Odbiór przejścia dla pieszych w Samołężu

Odbiór przejścia dla pieszych w Samołężu

1 Sierpnia 2023

Dzisiaj dokonano odbioru technicznego aktywnego przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 1845P w Samołężu.

Nowe przejście dla pieszych posiada sygnalizację świetlną, która ostrzega kierowców, że do przejścia zbliżył się pieszy. Oświetlenie posiada zasilanie solarne. Zadanie objęło budowę znaków aktywnych D-6, montaż ostrzegawczych płytek chodnikowych z wypustkami, a także montaż pasów akustyczno - wibracyjnych. Cała inwestycja ma na celu poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców.

W odbiorze udział wzięli Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny, Zastępca Burmistrza gminy Wronki Robert Dorna,  Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwia Kosicka, Podinspektor ds. Modernizacji i Odnowy dróg w gminie Wronki Bartosz Kalitka oraz przedstawiciel wykonawcy KMC Elektrum Marek Cichy.

Koszt inwestycji wyniósł 34 995,17 zł, w tym 50% kosztów pokryła gmina Wronki.