Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Otwarcie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w (..)

Otwarcie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach

27 Września 2019

Otwarcie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach

Dzisiaj dla społeczności Szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach jest ważny dzień, to właśnie dzisiaj nastąpiło oficjalne otwarcie SPORTOWEGO BOISKA SZKOLNEGO ze sztuczna nawierzchnią najnowszej generacji. Uroczystość ta była punktem programu obchodzonego dzisiaj w Szkole Dnia Sportu. Już od godzin porannych w auli szkoły odbywały się konferencje związane z tematyką zdrowego odżywiania, szczególnie w sporcie, wystawa zdrowej żywności, wideokonferencja pn. Lubimy sport oraz wernisaż fotografii Eweliny Ładzińskiej-Kłaczkiewicz. O godzinie 10.30 w obecności uczniów oraz zaproszonych gości, w tym również przedstawicieli samorządu, Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak oraz Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi i oddanie Sportowego Boiska Szkolnego pod władanie uczniom. Przedtem jeszcze Starosta Szamotulski przekazała na ręce Dyrektora Szkoły Małgorzaty Jagiełłowicz piłki sportowe do gier zespołowych, które stanowią nieodłączny element dobrze funkcjonującego boiska sportowego. Po tym miłym akcie każdy z gości zaproszony został do oddania symbolicznego strzału do bramki, a grupa taneczna UKS Dwójka przygotowała pokaz artystyczny. Następnie z rąk Burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka, czwórka uczniów odebrała stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Również i w godzinach popołudniowych, tym razem na terenie boiska na ul. Kapłańskiej 18, zaplanowano „Rodzinny Piknik -  Zdrowo i Sportowo”, gdzie odbędą się zawody  sprawnościowe na wesoło, maraton taneczny, warsztaty z pierwszej pomocy oraz  staną stoiska ze zdrową żywnością.