Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Otwarcie nowej wystawy w Muzeum – Zamek Górków

Otwarcie nowej wystawy w Muzeum – Zamek Górków

8 Listopada 2019

Otwarcie nowej wystawy w Muzeum – Zamek Górków

7 listopada punktualnie o godzinie 18:00 w Sali Wystaw Czasowych szamotulskiego Muzeum – Zamek Górków odbył się wernisaż wystawy  pt. „CHWAŁA PACYKOWIANOM”. Otwarcia ekspozycji dokonał Dyrektor Muzeum Michał Kruszona.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała, Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak oraz właściciele prezentowanych eksponatów Państwo Dorota i Paweł Sobaszkiewiczowie i Pan Wojciech Napierała.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwiedzający mogli podziwiać figurki z Polskiej Fabryki Fajansów "Pacyków" w Pacykowie, koło Stanisławowa, założonej w 1912 roku przez Aleksandra Rogalę-Lewickiego, a istniejącej tylko do 1939 roku.

Eksponaty prezentowane podczas wystawy pochodzą ze zbiorów Doroty i Pawła Sobaszkiewiczów, Wojciecha Napierały oraz Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach.

Ekspozycja czynna będzie do 31.03.2020.

Gorąco polecamy i zachęcamy do zwiedzania!