Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/„Otwarte drzwi 2019” we Wronieckim Zespole Szkół nr 2

„Otwarte drzwi 2019” we Wronieckim Zespole Szkół nr 2

7 Marca 2019

1 marca we wronieckim Zespole Szkół nr 2 odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów okolicznych szkół Podstawowych tj.: uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Wronkach,  Zespołu Szkół w Biezdrowie,  Zespołu Szkół w Ostrorogu.

Młodzież miała okazję poznać pracownie technikum handlowego, ekonomicznego, budowlanego, odnawialnych źródeł energii i obsługi turystycznej. Nauczyciele przedmiotów zawodowych razem
z uczniami starszych klas przedstawili specyfikę każdego kierunku. Odwiedzający mieli również możliwość popracować na programach wykorzystywanych w czasie zajęć. Natomiast w sali gimnastycznej pracodawcy współpracujący ze szkołą przestawili swoją ofertę dla przyszłych uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia.

2 marca Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego odwiedzili rodzice i uczniowie obecnych klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjów na „Otwarte drzwi 2019”, które jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nauczyciele i dyrekcja odpowiadali na pytania dotyczące kumulacji roczników oraz zasad rekrutacji. Pracodawcy, którzy przygotowali stoiska, przedstawiali specyfikę swoich zawodów.

Dla osób, które nadal mają wątpliwości co do zasad rekrutacji lub nie mogły uczestniczyć w spotkaniach placówka zaprasza do kontaktu osobistego lub telefonicznego w czasie pracy lub poprzez stronę internetową (zakładka rekrutacja).

treść i zdjęcia: Zespół Szkół nr 2 we Wronkach