Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Parafialno-samorządowe dziękczynienie za dar chleba w (..)

Parafialno-samorządowe dziękczynienie za dar chleba w Szamotułach

11 Września 2023

W samo południe w Szamotulskiej Bazylice odbyła się msza święto-dziękczynna, w której udział wzięli m.in. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z członkami Zarządu, Przewodniczący Rady Powiatu Radosław Łanoszka, Zastępca Burmistrza Szamotuł Dariusz Wachowiak, Przewodniczący Rady Gminy Marian Płachecki, Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Poseł Krzysztof Paszyk, Senator Jan Libicki, czy przedstawiciele sołectw. Po mszy odbyła się uroczysta biesiada, podczas której można było podziwiać Zespół Folklorystyczny Szamotuły oraz delektować się pajdą chleba z ogórkiem czy domowymi wypiekami.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Parafia Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach, Franciszkańska Parafia PW. Świętego Krzyża w Szamotułach, Miasto i Gmina Szamotuły, Powiat Szamotulski oraz Szamotulski Ośrodek Kultury.

Wydarzenie to było symboliczną formą podziękowania za całoroczny trud pracy wszystkich rolników, sadowników i ogrodników z naszego powiatu.