Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Piknik "Bezpieczne Wakacje" nad Zalewem w Radzynach

Piknik "Bezpieczne Wakacje" nad Zalewem w Radzynach

15 Czerwca 2022

Słoneczna pogoda oraz zbliżające się wakacje sprzyjają odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Warto przygotować się do tego czasu, aby wiedzieć jak spędzić je bezpiecznie. Z taką ideą ponad 200 uczniów z terenu Powiatu Szamotulskiego oraz Powiatu Poznańskiego spotkało się nad Zalewem w Radzynach z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej i Nadleśnictwa Pniewy. Na uczestników pikniku pn. „Bezpieczne Wakacje” czekały gry i zabawy edukacyjne. Dzieci i młodzież mogła pooglądać sprzęt strażacki oraz policyjny, a także dowiedzieć się jakie zagrożenia występują nad wodą, w lesie czy na drodze oraz co ważniejsze - jak im przeciwdziałać. Z młodzieżą spotkali się również Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Radosław Łanoszka i Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, którzy dokonali otwarcia spotkania.