Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podpisanie umów na realizację strategii 2023-2027 (..)

Podpisanie umów na realizację strategii 2023-2027 lokalnych grup działania

9 Stycznia 2024

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisuje w styczniu 2024 roku umowy ramowe z przedstawicielami 30 lokalnych grup działania (LGD). Grupy działają na zasadzie stowarzyszeń obejmujących trzy sektory: publiczny, prywatny oraz pozarządowy i mają charakter partnerstw terytorialnych.

Wczoraj 8 stycznia odbyły się spotkania z podpisaniem umów na realizację strategii Stowarzyszenia LGD Dolina Samy oraz Stowarzyszenia Puszcza Notecka.

W Kaźmierzu Starosta Szamotulski Beata Hanyżak uczestniczyła w podpisaniu umowy o warunkach i sposobie  realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023 - 2027 Stowarzyszenia LGD Dolina Samy opiewającą na kwotę 5 510 783,90 euro! Prezes LGD Karolina Miarka oraz skarbnik Ryszard Lubka podpisali dokumenty z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim.

W Sierakowie uroczyście podpisano umowę ze Stowarzyszeniem Puszcza Notecka o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na kwotę 4 041 026,60 euro. W tym wydarzeniu udział wziął Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Radosław Łanoszka.

Umowę ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego podpisał Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski w asyście Dyrektora Departamentu PROW Izabeli Mroczek, ze strony Stowarzyszenia podpisy złożyli Prezes Jacek Kaczmarek oraz Skarbnik Grzegorz Kurek.

Powiat Szamotulski jest członkiem Stowarzyszenia LGD Dolina Samy, Stowarzyszenia Puszcza Notecka oraz Lokalnej Grupy Działania KOLD.