Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podpisanie umów na realizację w Powiecie Szamotulskim (..)

Podpisanie umów na realizację w Powiecie Szamotulskim „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III” w 2021 r.

8 Września 2021

7 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Członak Zarządku Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak spotkali się z Burmistrzem Miasta i Gminy Wronki Panem Mirosławem Wieczorem oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Ostroróg Panem Romanem Napierałą. Wizyta włodarzy związana była z podpisaniem umów na realizację projektów w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III” w 2021 r.

Przekazane przez Powiat Szamotulski dofinansowanie ze środków PFRON pozwoli na likwidację barier w zakresie dostępu w Urzędzie Miasta i Gminy w Ostrorogu (61 667 zł) oraz na remont pomieszczeń w WTZ we Wronkach (144 000 zł). Projekty te stanowią realne działania na rzecz rozwoju infrastruktury umożliwiającej osobom z niepełnosprawnościami pełne uczestnictwo w życiu społecznym, edukacji i rehabilitacji na terenie Powiatu Szamotulskiego.