Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego (..)

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”

27 Lutego 2024

26 lutego odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”, która miała miejsce w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Nagrody i dyplomy przekazali: Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Prezes OSP Szamotuły Józef Poradzisz, Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach, st. bryg. Ireneusz Pers, Prezes Gminnego Związku OSP w Szamotułach Jacek Gołąb oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach - dh Zenon Pawlaczyk.

Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych z Powiatu Szamotulskiego ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk, działaniami ratowniczo-gaśniczymi podczas pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków i innych zagrożeń. Sprzyja on także rozwojowi zainteresowań i uzdolnień plastycznych.

Tematyka obejmowała udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!