Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego „Legendy o (..)

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego „Legendy o Powiecie Szamotulskim”.

2 Czerwca 2022

Dziś w Muzeum Zamek Górków w Sali Rycerskiej odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego „Legendy o Powiecie Szamotulskim”. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wręczyła nagrody laureatom. Dyrektor Muzeum Michał Kruszona podziękował młodzieży za udział i inwencję twórczą. Po uroczystym wręczeniu nagród Paweł Mordal, prezes Towarzystwa Turystyczno - Krajobrazowego oddziału w Szamotułach i regionalista niezwykle ciekawie opowiadał o lokalnych legendach, podaniach oraz baśniach przybliżając uczniom tę tematykę. W podsumowaniu konkursu wzięli udział także Dyrektor Wydziału Rozwoju i Informacji Europejskiej Małgorzata Walkowiak oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i turystyki Jan Stefaniak.

Wszystkie legendy, które zostały nadesłane były bardzo ciekawe, a ich wybór nie był prosty. Każda praca została nagrodzona.

3 pierwsze miejsca zajęli:

1. Julia Krenc,
  2. Karol Boch,
  3. Kajetan Idkowiak.

Wyróżnienie natomiast otrzymała Zuzanna Schulz.

W puli nagród znalazły się między innymi sprzęt elektroniczny, a także gry, książki i ceramika.

Gratulujemy!