Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Gmin (..)

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Gmin Powiatu Szamotulskiego

21 Października 2019

Dnia 18 października 2019 r. w Auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Gmin Powiatu Szamotulskiego, których reprezentanci od kilku miesięcy rywalizowali o Puchar Starosty Szamotulskiego. Prócz zawodników w spotkaniu uczestniczyli dyrektorowie szkół, nauczyciele i opiekunowie, a także przedstawiciele lokalnych władz – Wójtowie i Burmistrzowie. Powiet Szamotulski reprezentowali: Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Rafał Zimny, Członek Zarządu Powiatu Kazimierz Michalak, Przewodniczący Rady Powiatu Radosław Łanoszka oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Jan Stefaniak.

Uroczystego otwarcia dokonała Starosta Beata Hanyżak, następnie głos zabrał odchodzący na emeryturę Jacek Libera - pracownik Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Szamotułach, będący jednocześnie koordynatorem rywalizacji i osobą sprawującą pieczę nad jej organizacją.

W przemówieniu, przeplatanym raz po raz występami artystycznymi, podsumował on wszystkie 15 imprez wchodzących w skład współzawodnictwa. Wymienił też osoby, które przyczyniły do osiągnięcia znakomitych wyników sportowych zarówno poszczególnych gmin jak i samego powiatu. Przypomnijmy bowiem, że osiągane w ramach Współzawodnictwa Gmin rezultaty bezpośrednio przekładają się na klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Powiatów.

W tegorocznej rywalizacji Gmin zwyciężyło Miasto i Gmina Szamotuły, tuż za nią znalazły się Miasto i Gmina Pniewy (2 miejsce) oraz Miasto i Gmina Ostroróg (3 miejsce). Zaraz za podium uplasowały się Miasto i Gmina Wronki oraz Gminy Kaźmierz i Duszniki, które zajęły kolejno 5 i 6 miejsce. 7 pozycję osiągnęło Miasto Obrzycko, z kolei Gmina Obrzycko – 8. Puchary będące nagrodą za wyniki poszczególnych drużyn z dumą odbierali obecni na wydarzeniu Wójtowie i Burmistrzowie.

Podczas wystąpienia wyróżniono też i nagrodzono dyrektorów szkół, trenerów, opiekunów oraz oczywiście samych zawodników.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał wielokrotnie nagradzany, światowej klasy zespół tańca - Formacja Taneczna Iskierki UKS Wawrzyn z Biezdrowa.

Galeria aktualności