Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Podsumowanie powiatowego konkursu literackiego (..)

Podsumowanie powiatowego konkursu literackiego „Wydarzyło się w Powiecie Szamotulskim”

12 Maja 2023

12 maja odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu literackiego „Wydarzyło się w Powiecie Szamotulskim”, w którym udział wzięli uczniowie szkół powiatowych. Laureaci wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół spotkali się w Muzeum Zamek - Górków. Konkurs podsumował dyrektor muzeum Michał Kruszona, a nagrody i dyplomy zostały wręczone przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak.

Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie wykładu pisarza kryminałów Ryszarda Ćwirleja, który następnie wręczył swoje książki z autografami każdemu uczniowi.

Na zakończenie tego ciekawego spotkania, uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili Basztę Halszki - jeden z najważniejszych zabytków ziemi szamotulskiej.

Wyniki konkursu:

1. Julia Krenc (ZS 1 Wronki)
  2. Patryk Boch (ZS 3 Szamotuły)
  3. Gabriela Nowicka (I LO Szamotuły)

Wyróżnienie: Rozalia Filipowicz (ZS 3 Szamotuły)

Dyplomy: Michał Gostyński, Dominika Baczyńska, Oliwia Banach, Marta Machaj, Gabriela Połącarz, Michalina Karpczak, Filip Szymankiewicz.

Gratulujemy!