Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Policjant, strażak, bankowiec a może informatyk?

Policjant, strażak, bankowiec a może informatyk?

5 Kwietnia 2019

Na to pytanie po raz 15 w historii Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach chcieli sobie odpowiedzieć uczniowie uczestniczący w Dniu Przedsiębiorczości. Projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, co roku skupia sporą liczbę uczniów z klas ponadgimnazjalnych szkoły. Inicjatywa stwarza młodzieży okazję poznania specyfiki funkcjonowania w danym zawodzie a także oferty lokalnego rynku pracy. Szczególną uwagę młodzi ludzie skupili na zawodach związanych z edukacją dzieci i młodzieży, dużym zainteresowaniem cieszyły się też służby mundurowe. Były wizyty w salonie kosmetycznym, kawiarni i  kwiaciarni. Każdy zainteresowany miał okazję odpowiedzieć sobie na pytanie - „kim chce zostać po skończeniu szkoły?”. Zdobyte doświadczenia na pewno długo pozostaną w pamięci.

Wizyty nie byłyby możliwe bez zaproszenia firm i instytucji: Cafe Marzenie, Centrum Usług Wspólnych, Gabinet Kosmetyczny „Magdalena” , Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Kwiaciarnia „ Azalia”, Przedszkola nr 4  „Jaś Wędrowniczek”, „Słoneczko”, nr 3 „Rzepka”, Santander Bank Polska S.A, Szkoła Podstawowa nr 3 , Zespół Szkół Specjalnych w Szamotułach oraz Zespół Przedszkoli w Obornikach.

Treść i zdjęcia Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach