Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Pomoc finansowa dla uczestników Powstania Poznański (..)

Pomoc finansowa dla uczestników Powstania Poznański Czerwiec ‘56

14 Kwietnia 2021

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim od 1 do 30 kwietnia br. składać można wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla uczestników Powstania Poznański Czerwiec ’56. Wsprcie skierowane jest do czynnych uczestników Powstania Czerwiec ’56, znajdujących się obecnie w trudnej sytuacji materialnej, na skutek wydarzeń mających miejsce w czerwcu 1956 roku w Poznaniu oraz spełniających poniższe kryteria:

• doznali uszczerbku na zdrowiu,
  • doznali represji ze strony funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa,
  • doznali istonych represji w miejscu zatrudnienia (np. zwolnienia z prqacy),
  • mają szczególne zasługi w niesieniu pomocy ofiarom Powstania.

Dodatkowo pomocą objęci zostać mogą również Współmałżonkowie nieżyjących uczestników Powstania, którzy spełniali przesłanki określone powyżej.

Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku znajdują się na stronie Wielkopolskiego Urzedu Wojewódzkiego w Poznaniu.