Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Poradnik- jak zgłosić się na szczepienie przeciwko (..)

Poradnik- jak zgłosić się na szczepienie przeciwko COVID-19?

22 Stycznia 2021

Trwają zgłoszenia grupy seniorów do programu szczepień przeciwko COVID-19. Poniżej przedstawiamy niezbędne informacje o sposobie zapisu.

UWAGA! Aktualnie zapisom podlegają osoby powyżej 70. roku życia

Jak zgłosić się na szczepienie przeciwko covid-19?

1. Przygotuj dane do rejestracji: imię, nazwisko, PESEL, swój numer telefonu
  2. Na szczepienie można się zgłosić:
    • za pomocą specjalnej infolinii pod numerem 989
    • samodzielnie przez e-rejestrację na stronie www.pacjent.gov.pl
    • telefoniczne zgłoszenie bezpośrednio do podmiotu szczepiącego. Dla mieszkańców Miasta i Gminy Szamotuły powyżej 70. roku życia uruchomiliśmy w SP ZOZ w Szamotułach specjalny numer telefonu 509 358 275 czynny w dni robocze w godz. 8 - 14.
  3. Po zarejestrowaniu, Pacjenci otrzymają SMS z potwierdzeniem i terminem szczepienia. Skierowanie zostanie wystawione dla nich automatycznie. Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek, może to zająć nawet kilkanaście dni. Prosimy o cierpliwość.
  4. Pobierz, wydrukuj i wypełnij dokumenty dostępne na stronie: www.szamotuly.med.pl/szczepieniacovid Dokumenty są również dostępne w poczekalni.
  5. Do szczepienia przygotuj:
    • dokument tożsamości
    • spis WSZYSTKICH przyjmowanych leków
    • informację o uczuleniach, alergiach i chorobach przewlekłych
    • swój numer telefonu
    • ubranie umożliwiające łatwe odsłonięcie ramienia
    • w dniu szczepienia jedz posiłki i przyjmuj leki tak jak normalnie
    Jeśli masz pytania, skonsultuj się ze swoim lekarzem rodzinnym.
  6. Po otrzymaniu SMS, prosimy o zgłaszanie się zgodnie z harmonogramem szczepień. W trosce o bezpieczeństwo innych, przyjdź dokładnie na umówioną godzinę. Wejście do Punktu Szczepień znajduje się obok wejścia do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (budynek A, od parkingu przy ul. Dworcowej). Termin podania drugiej dawki zostanie wyznaczony w dniu szczepienia.

Problem z dotarciem na szczepienie

Osoby, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do Punktu Szczepień, mogą zgłosić potrzebę transportu pod wyznaczonym przez gminę numerem telefonu:

Miasto i Gmina Szamotuły (9.00-15.00): +48 501 241 149+48 501 241 256, +48 516 979 944

Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień, które:

• posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez Miasto Gminę Szamotuły.

UWAGA! Na dowóz do punktu szczepień umawiamy się WYŁĄCZNIE w sytuacji gdy:

• mamy wyznaczony termin szczepienia,
  • nie mamy możliwości dojazdu we własnym zakresie lub z pomocą członków rodziny.

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19? 1. Przygotuj dane do rejestracji 2. Zgłoś się w wybrany sposób 3. Na podany numer otrzymasz wiadomość z terminem szczepienia 4. Przyjdź na umówioną godzinę 5. Przygotuj się do wizyty 6. Wypełnij komplet dokumentów