Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Porozumienie w sprawie szkolenia w oddziale przygotowania (..)

Porozumienie w sprawie szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego we Wronkach

2 Września 2022
31 sierpnia 2022 w Poznaniu zostało podpisane porozumienie między Dowódcą 12 Wielkopolskiej Brygady Obroną Terytorialnej płk Zbigniewem Targońskim, a Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach Moniką Kozber w sprawie szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego.
Przypomnijmy, że już od dzisiaj w naszej powiatowej szkole w Technikum nr 1 działającym w strukturach Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach zacznie działać Oddział Przygotowania Wojskowego
Będzie to pierwsza tego typu klasa na terenie Powiatu Szamotulskiego.
Celem porozumienia jest przygotowanie uczniów do podjęcia służby wojskowej poprzez realizację procesu szkolenia praktycznego, prowadzącego do opanowania przez nich wiedzy i praktycznych umiejętności wojskowych.