Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Posiedzenie Zarządu Powiatu Szamotulskiego

Posiedzenie Zarządu Powiatu Szamotulskiego

8 Maja 2020

Dzisiaj tj. 8 maja br. odbyło się  posiedzenie Zarządu Powiatu Szamotulskiego. Zarząd w sposób zdalny połączył się z dyrektorami większości jednostek prowadzonych przez Powiat Szamotulski, którzy przedstawili bieżącą sytuację tych instytucji w okresie epidemii COVID- 19. Byli wśród nich dyrektorzy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach, Domów Pomocy Społecznej w Chojnie i Nowej Wsi, Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach, SP ZOZ w Szamotułach,  Muzeum Zamek - Górków w Szamotułach, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Szamotułach, Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Szamotułach  oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach. Członkowie Zarządu zapoznali się z bieżącymi działaniami i ewentualnymi problemami, które pojawiają się w realizacji zadań w poszczególnych jednostkach w trudnej sytuacji walki z epidemią COVID-19, zapewnili również o ciągłym  wsparciu ze strony Zarządu Powiatu Szamotulskiego w ich rozwiazywaniu. Wśród tematów podejmowanych na posiedzeniu były również aspekty wznowienia świadczenia usług dla mieszkańców przez powyższe instytucje, które do tej pory zgodnie z obowiązującymi tym zakresie przepisami, ograniczyły swoją działalność.