Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiat Szamotulski z dofinansowaniem!

Powiat Szamotulski z dofinansowaniem!

21 Kwietnia 2021

Powiat Szamotulski otrzymał dofinansowanie w kwocie 5,137 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę drogi powiatowej 1855P Śmiłowo - Gałowo, na odcinku Śmiłowo - Jastrowo i budowę ronda w Jastrowie. Taką informację opublikował dziś Wojewoda Wielkopolski. Przyznane dofinansowanie jest odpowiedzią na wniosek Zarządu i Rady Powiatu, złożony do Wojewody w ubiegłym roku.

- To dobry przykład współpracy i konkretnych działań dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu - komentuje Beata Hanyżak Starosta Szamotulski.

Zgodnie z kosztorysem inwestorskim, całkowity koszt zadania wyniesie 8,730 mln zł, stąd ze swojego budżetu na jego realizację Powiat przeznaczy kwotę 3,593 mln zł. Jeszcze w tym roku wybudowane zostanie rondo w Jastrowie, a cała inwestycja zakończy się w 2022 roku.