Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiat Szamotulski z kolejnym dofinansowaniem

Powiat Szamotulski z kolejnym dofinansowaniem

18 Września 2023

Powiat Szamotulski uzyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Roboty budowlane przy zabytkowym pałacu będącym siedzibą DPS w Nowej Wsi, polegające na wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej wraz z niezbędnymi pracami konserwatorskimi”.

Prace związane będą z wykonaniem koniecznych robót poprzez m.in.:

•  wymianę rynien, rur spustowych,
  • naprawę kominów (wykonanie nowych tynków, czap i obróbek blacharskich),
  • wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych ścian zewnętrznych całego budynku,
  • czyszczenie, naprawę i uzupełnienie spękanych tynków,
  • naprawę i uzupełnienie, sztukaterii i detali architektonicznych,
  • odtworzenie otworów okiennych w ścianach wież,
  • wymianę drewnianego gzymsu dachowego w całym budynku oraz wykonanie nowych konsoli w wieżach,
  • wymianę uszkodzonych cegieł zabytkowych,
  • demontaż z muru elementów typu kratki, haki, lampy oraz demontaż balustrady betonowej.

Planowany koszt całkowity: 4.533.822,30 zł z dofinansowaniem 98% ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4.443.145,85 zł. Termin realizacji zadania to lata 2024 - 2025.

logo Polski Ład