Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowa Spartakiada Zimowa

Powiatowa Spartakiada Zimowa

14 Lutego 2019

Zdjęcie grupowe uczetsników Powiatowej Spartakiady Zimowej na tle trybun

W niedzielę 10 lutego w szamotulskiej hali "Nałęcz" odbyła się Powiatowa Spartakiada Zimowa w ramach Współzawodnictwa Sportowo - Turystycznego Gmin o Puchar Starosty Szamotulskiego.

Zawodnicy rywalizowali w  wieloboju rodzinnym, wieloboju rekreacyjnym, rzutach karnych do bramki, podnoszeniu ciężarka, rzucie lotką i przeciąganiu liny. Wielobój rodzinny wygrała rodzina z Szamotuł - Knutowicz Julita, Albert i Wiktoria. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Ostroróg, a trzecie Pniewy.

W wieloboju rekreacyjnym pierwsze miejsce zajęli  Reprezentanci Miasta i Gminy Pniewy Róża Kwiatkowska i Bartosz Witczak, na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Miasta i Gminy Ostroróg, a na trzecim Miasta i Gminy Szamotuły. Rzuty karne do bramki najlepiej wykonali Nicola Gierczyńska i Igor Knutowicz z Szamotuł, drugie miejsce Ostroróg, trzecie Pniewy.

W podnoszeniu ciężarka pierwsze miejsce wywalczyli Janusz Ciozda i Daniel Hahuj z Ostroroga.  Na drugim miejscu byli zawodnicy z Szamotuł, a na trzecim z Pniew.

Rzut lotką wygrali Anna Zaporowska i Aleksander Zaporowski z Pniew, Drugie miejsce Ostroróg i trzecie Szamotuły.

W przeciąganiu liny zwyciężyli siłacze z Ostroroga: Krzysztof Szalk, Damian Banach i Robert Kaczmarek. Szamotuły zajęły drugie miejsce, a trzecie Pniewy.

W klasyfikacji końcowej na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Miasta i Gminy Ostroróg, drugie miejsce przypadło Miastu i Gminie Szamotuły. Trzecie  miejsce zajęła drużyna z Miasta i Gminy Pniewy.

Najlepsi będą  reprezentować Powiat Szamotulski podczas Wojewódzkiej Spartakiady Zimowej w Golinie 3 marca, w ramach Współzawodnictwa Sportowo - Turystycznego Powiatów  o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Na sali gimnastycznej grupa dzieci przeciąga linę