Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowe Centrum Lekkoatletyczne zyskało imię Bohdana (..)

Powiatowe Centrum Lekkoatletyczne zyskało imię Bohdana Zielińskiego

13 Września 2024

Dzisiaj w Hali Sportowej Szamotulanka przy I Liceum Ogólnokształcącym w Szamotułach miała miejsce inauguracja 26. edycji Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zaprezentowano również uczniów biorących udział w tegorocznych igrzyskach.

Wydarzenie to połączono z uroczystą ceremonią nadania imienia Powiatowemu Centrum Lekkoatletycznemu, które odtąd nosi imię Bohdana Zielińskiego - wybitnego lekkoatlety. Przed odsłonięciem pamiątkowej tablicy przybliżono sylwetkę szamotulskiego sportowca.

W uroczystości wzięli udział m.in. Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Tomasz Wiktor, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Michał Zieliński, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Piotr Michalak, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski Przemysław Nowak wraz z Zarządem, przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrektorzy szkół powiatowych.