Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowe ćwiczenia obronne „Zielonagóra 2019”

Powiatowe ćwiczenia obronne „Zielonagóra 2019”

31 Października 2019

Powiatowe ćwiczenia obronne „Zielonagóra 2019”

W dniach 29-30 października br. w Zielonejgórze (gm. Obrzycko) odbyły się powiatowe ćwiczenia obronne, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Szamotułach. W szkoleniach brali udział pracownicy merytoryczni odpowiedzialni za tematy obronności w powiatach grodziskim, nowotomyskim, międzychodzkim, szamotulskim, wągrowieckim i wolsztyńskim.

Zakres realizowanych ćwiczeń był bardzo szeroki. Uczestnicy warsztatów doskonalili procedury, nabywali wiedzę z zakresu gotowości obronnej Państwa i sposobu realizacji zadań obronnych na poziomie jednostek samorządu terytorialnego, systematyzowali wiadomości związane z prowadzeniem polityki informacyjnej w sytuacji zagrożenia oraz koordynowaniem zadań w zakresie obrony cywilnej. Niezwykle ważną część zajęć stanowiła praktyczna gra obronna, której przyglądali się delegaci z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu.