Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowe inwestycje nabierają tempa

Powiatowe inwestycje nabierają tempa

22 Września 2023

Przedwczoraj informowaliśmy o tym, że  Szpital Powiatowy otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 14 241 000,00 zł na realizację projektu, który zakłada podniesienie jakości i dostępnych świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dzisiaj na tę okoliczność Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach otrzymał czek na dofinansowanie z Funduszu Medycznego oraz niezbędny sprzęt medyczny o wartości ok. 1 800 000 zł, z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego.

W wydarzeniu wzięli udział: Michał Zieliński Wojewoda Wielkopolski, Beata Hanyżak Starosta Szamotulski, Rafał Zimny Wicestarosta Szamotulski oraz Szymon Anioł Wicedyrektor SP ZOZ-u.

Wizyta Wojewody była również okazją do sprawdzenia stanu zaawansowania prac na drodze powiatowej 1857P Szamotuły - Górka, które obejmują m.in. wzmocnienie drogi związane z wykonaniem nowej nawierzchni, regulowanie wysokości istniejących zjazdów oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome.