Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowe spotkanie partnerstw lokalnych

Powiatowe spotkanie partnerstw lokalnych

23 Stycznia 2020

Powiatowe spotkanie partnerstw lokalnych

23 stycznia br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Szamotułach miało miejsce powiatowe spotkanie przedstawicieli partnerstw lokalnych. Inicjatorem wydarzenia byli Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Wiceprzewodnicząca Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka Pani Barbara Sadowska.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem podmiotów prowadzących lokalną działalność społeczną i zgromadziło na sali reprezentantów wszystkich gmin wchodzących w skład Powiatu. Otwarcie dyskutowano o istniejących problemach społecznych, dzielono się doświadczeniami związanymi z prowadzeniem społecznej gospodarki rynkowej, pomysłami i spostrzeżeniami. Omawiano stosowane rozwiązania, rozmawiano o planach rozwoju i oczekiwaniach. Z większości ust padły też obietnice wyrażające gotowość do wzajemnego dialogu i współpracy międzygminnej.