Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

15 Maja 2024

10 maja 2024r. w Szkole Podstawowej im. Jana Ostroroga w Ostrorogu miał miejsce Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, objęty patronatem honorowym Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak. Wzięli w nim udział uczniowie klas 7-8 ze szkół podstawowych z powiatu szamotulskiego.

Laureatami zostali:

• 1 miejsce - Patrycja Jędrzejczak ze SP im . Powstańców Wielkopolskich w Pniewach
  • 2 miejsce - Zenon Pilarczyk ze SP nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach
  • 3 miejsce - Aleksandra Michałowska ze SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.

Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego, Andrzej Grzeszczyk, który reprezentował Starostwo Powiatowe, wręczył wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ostrorogu, Panią Marią Pospieszną, nagrody i dyplomy laureatom konkursu. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat geografii i kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych imprezach!