Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Powiatowy projekt wizyt w miejscach pamięci

Powiatowy projekt wizyt w miejscach pamięci

12 Czerwca 2023

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach zakończyli realizację wiosennej odsłony projektu wizyt w miejscach pamięci.  Młodzież z  klas trzecich odwiedziła muzeum w Żabikowie i poznała obraz okupacji hitlerowskiej w naszym regionie.

Projekt został wsparty przez Powiat Szamotulski i objęty Patronatem Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak.

Wizyty w miejscach pamięci dostarczają uczniom i uczennicom możliwości poznawania przeszłości w odmienny sposób niż podczas lekcji. Miejsca historyczne mają niezwykłą atmosferę, która  wzbudza szczególną chęć poznania oraz wywołuje silne emocje.

Projekt realizowany jest od 2016 roku we współpracy z edukatorami z Muzeum w Żabikowie i Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady  w Chełmnie nad Nerem.