Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów

7 Maja 2019

Grupowe zdjęcie absolwentów wraz z gronem pedagogicznym oraz Starostą Szamotulskim. Wszyscy uczestnicy ubrani są na galowo. Absolwenci trzymają niebieskie teczki.

W piątek 26 kwietnia, tegorocznych maturzystów pożegnały Zespoły Szkół nr 1 w Szamotułach i Wronkach.

W szamotulskiej szkole, w uroczystości udział wzięła Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z Janem Stefaniakiem Dyrektorem Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich natomiast we wronieckiej szkole powiat reprezentował Kazimierz Michalak Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego.

Po podsumowaniu trzech lat pobytu w szkole nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw i wyróżnień. Wśród uczniów szamotulskiego Zespołu Szkół nr 1 miano najlepszego absolwenta otrzymał Paweł Filipiak, natomiast za wysokie wyniki w nauce wyróżnienia wręczono także: Kamilowi Niżnikowi, Klaudii Gruszczyńskiej, Darii Spychale, Julii Garczyńskiej, Laurze Mirek, Konradowi Niedzielskiemu, Natalii Bartkowiak, Florentynie Fietz, Weronikce Pawlak, Adriannie Skórnickiej, Wiktorii Meller, Kamilowi Spychale, Mikołajowi Żurawskiemu, Natalii Dymek, Paulinie Trzybińskiej, Oldze Orzechowskiej, Zuzannie Włodarczyk, Marcie Drzewieckiej, Oliwii Napierale, Klaudii Golon, Dominice Telak, Patrycji Kaźmierczak, Patrykowi Dziewiszewskiemu, Martynie Spychale, Maria Witczak, Marcie Bartkowiak, Kindze Łączkowskiej i Michalinie Szymczak a ich nazwiska zostały wpisane do Złotej Księgi Absolwentów.

W Szkole na Leśnej mianem najlepszych i Nagrodą Starosty Szamotulskiego wyróżniono Pawła Tupaja z klasy III s i Łukasza Wilińskiego z klasy IV m, natomiast za wysokie wyniki w nauce do Złotej Księgi Absolwentów wpisali się: Oliwia Odrobna, Kamila Dziurleja, Julia Dokrzewska, Jan Markowiak, Kamil Wamberski, Michał Zimmer, Patryk Wójtowicz, Dawid Lewicki i Krzysztof Matelski. Wśród uczniów technikum tytuł Najlepszego Technika Informatyka i Mechatronika otrzymał Jakub Zasański oraz Łukasz Wiliński.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślnego zdania egzaminów, optymizmu i wiary we własne możliwości. Trzymamy kciuki!

Tekst i zdjęcia: ZS nr 1 w Szamotułach oraz ZS nr 1 we Wronkach.