Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Prace na Powiatowym Stadionie Lekkoatletycznym rozpoczęte

Prace na Powiatowym Stadionie Lekkoatletycznym rozpoczęte

19 Czerwca 2023

Na Powiatowym Stadionie Lekkoatletycznym w Szamotułach rozpoczęły się prace związane z rozbudową i przebudową infrastruktury centrum lekkoatletycznego.

Inwestycja obejmuje m.in.:

- nową nawierzchnię dla bieżni z aparaturą pomiarową,

- wykonanie 2 oddzielnych rozbiegów z zeskoczniami do skoku w dal i trójskoku,

- zamontowanie zeskoku do skoku wzwyż ze stojakami, poprzeczkami i garażem najazdowym,

- wytyczenie pola rzutu do pchnięcia kulą o podłożu z mączki ceglanej i z promieniem rzutu,

- wybudowanie klatki do rzutu dyskiem i nowej nawierzchni na rozbiegu do rzutu oszczepem.

Dodatkowo zamontowane zostaną dwie nowe zadaszone trybuny, każda na ok. 100 osób a stara trybuna na ok. 180 osób zostanie przebudowana. Inwestycja przewiduje też m.in.: wyposażenie w sprzęt, nowy magazyn, ogólnodostępną autonomiczną toaletę, oświetlenie z monitoringiem, punkty ujęcia wody, prądu i nową nawierzchnię trawiastą.

Zakończenie zadania zaplanowan do końca 2023 r.

Inwestycja ma znaczenie strategiczne dla regionu. Zapewni bowiem bezpieczny i komfortowy rozwój odnoszącej sukcesy lekkoatletyczne młodzieży, miejsce organizacji wielu cyklicznych imprez sportowych o zasięgu wojewódzkim (tj. czwartki lekkoatletyczne, Olimpiada Specjalna), miejsce treningów dla mieszkańców regionu przygotowujących się do biegów ulicznych. Ponadto umożliwi organizację prestiżowych zawodów również rangi krajowej.

Przebudowa stadionu ma na celu poprawienie warunków treningowych oraz nauczania wychowania fizycznego. Ze stadionu korzystają m.in.: I Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Szamotułach, Zespół Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach oraz MKS Baszta Szamotuły.