Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Program Zdalna Szkoła również w szkołach Powiatu (..)

Program Zdalna Szkoła również w szkołach Powiatu Szamotulskiego

17 Kwietnia 2020

Aby umożliwić i ułatwić zdalną edukację, jak największej liczbie uczniów i nauczycieli, uruchomiony został projekt „Zdalna Szkoła”. Również Powiat Szamotulski, złożył wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o dofinansowanie zakupu sprzętu w ramach powyższego projektu, finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.  Otrzymane w ramach projektu dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł samorząd przeznaczy na sprzęt i oprogramowanie dla uczniów i nauczycieli - w szczególności na zakup laptopów oraz oprogramowania umożliwiającego zdalną edukację dla młodzieży i nauczycieli  szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szamotulski.