Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Projekt "Poznaj swój kraj"

Projekt "Poznaj swój kraj"

22 Sierpnia 2023

Uaktywniając  osoby niepełnosprawne  oraz chcąc je pobudzić do aktywnego spędzenia czasu połączonego ze zdobyciem wiedzy o otaczającym nas świecie, kulturze i jego historii Stowarzyszenie Społeczne na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach od wielu lat realizuje projekt "POZNAJ SWÓJ KRAJ”. Fundację i projekt wspiera Powiat Szamotulski.

W tym roku w dniach 17-20.08.2023 członkowie stowarzyszenia uczestniczyli w   wycieczce edukacyjno - krajoznawczej ZIEMIA LUBELSKA . W trakcie wycieczki uczestnicy  odwiedzili takie miejsca jak: Kazimierz Dolny, Lublin, Kozłówka, Nałęczów, Sandomierz.  Zadanie umożliwiło dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej poznanie ważniejszych miejsc -  atrakcji turystycznych, przyrody oraz historii zwiedzanego regionu.