Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Projekt wizyt w miejscach pamięci pozytywnie oceniony (..)

Projekt wizyt w miejscach pamięci pozytywnie oceniony przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 we Wronkach

29 Listopada 2018

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 we Wronkach pozują do zdjęcia na tle budynku z napisem

W październiku 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach uczestniczyli w Powiatowym Projekcie Wizyt w Miejscach Pamięci, w ramach którego odwiedzili dawny obóz karno-śledczy w Żabikowie  oraz niemiecki obóz zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Młodzież wzięła tam udział m.in w pouczających wykładach i projekcji filmu oraz zwiedziła miejsca mordu tysięcy osób.

Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród uczniów, pozytywnie oceniają oni projekt. Badani nie ukrywali, że wizyty w Żabikowie oraz Chełmnie nie były dla nich łatwym przeżyciem, ale pozwoliły lepiej zrozumieć tragiczną historię ofiar II Wojny Światowej. Co cieszy, znaczna część ankietowanych zadeklarowała, że posiadała już pewną wiedzę z zakresu martyrologii przed udziałem w projekcie. Jako jej źródło wskazywali przede wszystkim Internet, telewizję i książki.

O Powiatowym Projekcie Wizyt w Miejscach Pamięci realizowanym od 2016 r. pisaliśmy również na Naszej stronie.