Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Punkt Krwiodawstwa w nowej odsłonie!

Punkt Krwiodawstwa w nowej odsłonie!

16 Października 2024

Punkt Krwiodawstwa Szpitala Powiatowego w Szamotułach od kilku tygodni działa w nowej lokalizacji. Pomieszczenia mają wyższy standard, są nowoczesne, wyremontowane i większe niż w dawnej lokalizacji. W ostatnim okresie punkt był jeszcze doposażany w nowe meble i sprzęt.  Wczoraj Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Członkowie Zarządu Powiatu oraz Przewodnicząca Komisji Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Magdalena Dąbrowska, przyszli ocenić efekt końcowy inwestycji.

- Zmiana lokalizacji usprawnia przyjmowanie i badanie w gabinecie lekarskim. Dzięki większej przestrzeni poprawimy też komfort krwiodawców, którzy czekają na pobranie krwi. Od początku roku krew oddało 4766 osób. Łącznie zebraliśmy ponad 2144 litrów krwi. Krwiodawcy przyjeżdżają tutaj z Powiatu Szamotulskiego, ale też z dalszych okolic m.in.: z Obornik, Międzychodu, Dusznik i Sierakowa.  Te dane świadczą o ogromnym zaangażowaniu naszej społeczności w ratowanie życia i zdrowia innych - dodała kierownik serologii Marlena Magdziarz.

- Dzięki poświęceniu krwiodawców lekarze każdego dnia ratują życie. Nowa pracownia krwiodawstwa to sposób na wyrażenie wdzięczności i stworzenie jeszcze lepszych warunków dla tych, którzy niosą pomoc innym - powiedziała Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.