Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Radni za nowym oddziałem w Technikum nr 1 we Wronkach

Radni za nowym oddziałem w Technikum nr 1 we Wronkach

2 Listopada 2021

Dnia 27 października 2021 roku Radni Powiatu przegłosowali podjęcie uchwały w sprawie złożenia wniosku do Ministerstwa Obrony Narodowej o zezwolenie na prowadzenie w Technikum nr 1 wchodzącym w skład Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach oddziału przygotowania wojskowego. Jest to pierwszy krok do stworzenia uczniom możliwości zdobycia wiedzy i doświadczenia, które pozwolą na podjęcie studiów wojskowych, a docelowo także pracy w Wojsku Polskim.

Organizacja szkolenia będzie możliwa w ramach Ustawy z dn. 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe. Zgodnie z założeniami nabór do nowego oddziału rozpocznie się w 2022 r., a zacznie działalność w roku szkolnym 2022/2023. Zespół Szkół nr 1 wychodzi naprzeciw potrzebom Ministerstwa Obrony Narodowej, a rozpoczęcie szkolenia jest odpowiedzią na braki specjalistów w Wojsku Polskim, szczególnie w takich obszarach jak mechatronika, informatyka i energetyka, czyli takich, w których kształci szkoła.

Przyszłym kadetom życzymy wielu sukcesów w trakcie edukacji w nowym oddziale.