Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Rajd Turystyczny "III Wiosna z ... poślizgiem"

Rajd Turystyczny "III Wiosna z ... poślizgiem"

29 Kwietnia 2022

24 kwietnia spod Zamku Górków wystartował rajd turystyczny „III Wiosna z … poślizgiem”. Była to druga runda Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski. Cieszymy się, że Powiat Szamotulski miał możliwość wesprzeć to wydarzenie. Rajd odbywał się pod patronatem Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak.Na starcie zgłosiły się 22 załogi z całej Polski m. in z Rzeszowa, Wrocławia, Warszawy. Uczestnicy na pierwszym odcinku przejechali ulicami Szamotuł poznając walory turystyczne miasta kończąc ten etap przy basenie letnim w Szamotułach. Następnie uczestnicy udali się na drugi odcinek zwiedzając powiat szamotulski. Na trasie zobaczyli m.in. Pałac w Gałowie i tamę na rzece Sama, przejechali ulicami Kaźmierza by w końcu dotrzeć na metę w Cerekwicy. Tam czekała na nich próba sprawności prowadzenia pojazdu. Po pokazie sprawności zawodnicy udali się na posiłek i ceremonię zakończenia do Witoldzina, gdzie w „Wesołej zagrodzie” zostały ogłoszone wyniki i rozdane nagrody. Pierwsze miejsce zajęła załoga z Poznania kierowca Robert Morchało wraz z pilotem Agnieszką Morchało, drugie miejsce kierowca Marek Skrzypiński z pilotem Martyną Poprawiak i trzecie miejsce kierowca Klaudia Porszke-Kryg i Wojciech Kryg. Najlepszym kierowcą na próbie sprawności prowadzenia pojazdu został Michał Paszek.