Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Reprezentacja naszego powiatu na Bułgarskiej

Reprezentacja naszego powiatu na Bułgarskiej

8 Czerwca 2019

Reprezentacja Powiatu Szamotulskiego wraz z trenerem. Grupa chłopców ustawiona jest w dwoch rzędach. Pierwszy rząd kuca, drugi stoi. W tle widać kawałek stadionu.

Turniej Powiatów Strefy Poznańskiej U11 (Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN) rozegrano minionego czwartku w stolicy Wielkopolski. Rozgrywki - stanowiące zarazem konsultacje Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej - były prowadzone na obiektach przy Stadionie Miejskim na ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. W turnieju udział wzięło 10 reprezentacji strefy poznańskiej. W grupie „A” grało miasto Poznań i powiaty średzki, międzychodzki, obornicki, gnieźnieński; w grupie „B” występowały powiaty nowotomyski, szamotulski, grodziski, poznański, śremski. Reprezentację powiatu szamotulskiego stworzyli zawodnicy występujący w rozgrywkach WZPN w kategorii orlik (roczniki 2009-2008) w klubach: SPN Szamotuły, Sokół Duszniki, Sokół Pniewy, Błękitni Wronki, AS Orlik Kaźmierz. Turniej nie miał klasyfikacji końcowej. Wyróżniający się piłkarze zostaną powołani do kadr okręgów, które spotkają się na turnieju 17 czerwca na Golęcinie.

Powiat Szamotulski wsparł naszą reprezentację zakupem strojów piłkarskich.

Tekst: Artur Hibner "Tygodnik Gazeta Szamotulska"

Zdjęcie: Marcin Wilk