Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Rozpoczęcie kadencji 2018-2023 i wybór nowych władz (..)

Rozpoczęcie kadencji 2018-2023 i wybór nowych władz Powiatu Szamotulskiego

21 Listopada 2018

Od lewej stoi radny Pan Rafał Zimny, który odczytuje informację, następnie siedzą: Wicestarosta Szamotulski Pan Józef Kwaśniewicz oraz Starosta Szamotulski Pani Beata Hanyżak. W tle widać trzy flagi, w tym flaga Powiatu Szamotulskiego, flaga Unii Europejskiej oraz flaga Polski

19 listopada odbyła się I Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego w kadencji 2018-2023, podczas której dokonano wyboru nowych władz powiatu.

Przewodniczącym  Rady Powiatu Szamotulskiego został wybrany Pan Radosław Łanoszka, a funkcję Wiceprzewodniczącego pełni Pan Piotr Michalak.

W wyniku głosowania, stanowisko Starosty Szamotulskiego objęła Pani Beata Hanyżak, funkcję Wicestarosty Szamotulskiego pełni Pan Józef Kwaśniewicz, a Członkami Zarządu Powiatu Szamotulskiego zostali Pan Andrzej Grzeszczyk, Pan Kazimierz Michalak i Pan Maciej Trąbczyński.

I Sesja Rady Powiatu Szamotulskiego w kadencji 2018-2023, zgodnie z obowiązującymi wymogami była transmitowana online w Internecie. Było to możliwe dzięki zainstalowanemu w ostatnich dniach w Starostwie Powiatowym systemowi eSesja.