Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w szkołach Powiatu (..)

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w szkołach Powiatu Szamotulskiego

2 Września 2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w szkołach Powiatu Szamotulskiego

Dnia 2 września, wybrzmiał w szkołach Powiatu Szamotulskiego pierwszy w tym roku szkolnym 2019/2020 dzwonek.

Zgromadzeni na uroczystości rozpoczęcia roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach mieli sposobność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu polegającym na przekazaniu obowiązków dyrektorskich wykonywanych dotychczas przez Panią Bernadetę Adamską, na ręce jej następczyni, Pani Natalii Sobczak. Zmiany na stanowisku dyrektora placówki odbyły się w obecności Pani Starosty Beaty Hanyżak oraz Dyrektora Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki - Pana Jana Stefaniaka.

Również w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach rozpoczęcie roku miało bardzo uroczysty charakter. W imieniu Zarządu Powiatu Szamotulskiego, uczestniczył w nim Członek Zarządu Pan Maciej Trąbczyński. Złożył on całej społeczności szkolnej życzenia entuzjazmu i wytrwałości. Wręczył też najlepszym uczniom przyznane na ten rok szkolny Stypendia Starosty Powiatu Szamotulskiego. Warto wspomnieć, że we wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat, takie stypendia otrzymało 95 osób.

Ciepłe słowo, Pan Trąbczyński skierował również do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach.

W  Zespole Szkół nr 1 we Wronkach powitano nowy rok szkolny z entuzjazmem. Podobnie jak w Zespole Szkół nr 2 we Wronkach Powiat reprezentował Wicestarosta Pan Rafał Zimny oraz Członek Zarządu Powiatu Pan Kazimierz Michalak.

W równie radosnej atmosferze co w pozostałych placówkach przebiegła inauguracja nowego roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 im. Piotra Skargi w Szamotułach. Odbyła się ona w obecności Członka Zarządu Pana Andrzeja Grzeszczyka.

Wszyscy uczniowie oraz grono pedagogiczne szamotulskich szkół zdają się być w pełni gotowi by podjąć nowe edukacyjne wyzwania. Na starcie nowego roku szkolnego życzymy wszystkim optymizmu, wielu sil i wytrwałości w dążeniu do edukacyjnych celów.