Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

14 Maja 2019

W piątek, 10 maja, odbyły się w Poznaniu obrady Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego pod hasłem „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży”. Powiat szamotulski reprezentowały uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach - Patrycja Dekiert i Marta Rakowska. Aby móc uczestniczyć w obradach należało zwyciężyć w powiatowym etapie konkursu wykonując prezentacje multimedialną na temat korzyści płynących z członkostwa Polski w UE na przykładzie swojego powiatu. Obrady sejmikowe dla młodzieży otworzył Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wiesław Szczepański. Następnie młodzież miała okazję wykazać się w czterech niezależnie pracujących komisjach. Patrycja Dekiert brała udział w pracach Komisji Kultury, Turystyki i Edukacji, natomiast Marta Rakowska - Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej. Zadaniem członków poszczególnych komisji było wypracowanie dezyderatów dotyczących ww. obszarów. Wyniki prac komisji zostały przedstawione podczas części plenarnej obrad, w trakcie której wybrano Prezydium Sejmiku Młodzieży oraz sekretarzy obrad. Dla naszych uczennic było to bezcenne doświadczenie i wspaniała lekcja samorządności.

Treść i zdjęcia: Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach