Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

23 Sierpnia 2019

Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

W czwartek 29 sierpnia, w Dziennym Domu Seniora w Pniewach odbędą się warsztaty dla seniorów, których tematem przewodnim będzie bezpieczne poruszanie się na drodze. Akcję koordynują Powiat Szamotulski i Gmina Pniewy, a jej organizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów oraz pieszych powyżej 60 roku życia, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, korzystać z elementów odblaskowych i na co zwracać szczególną uwagę zmierzając do obranego przez siebie celu. Warsztaty poprowadzą eksperci ruchu drogowego przy współpracy lokalnej policji.

Do dyspozycji seniorów będą również serwisanci rowerowi. Wszyscy uczestnicy akcji, którzy zdecydują się przybyć na zajęcia rowerem, będą mogli pozostawić swój jednoślad w specjalnie przygotowanym namiocie serwisowym, gdzie zostanie on poddany bezpłatnemu podstawowemu przeglądowi. Podczas przeglądu rower zostanie doposażony w brakujące elementy wchodzące w skład wyposażenia obowiązkowego związanego z bezpieczeństwem.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa około 2 godzin.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!