Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Smaczniejsze posiłki w szpitalach

Smaczniejsze posiłki w szpitalach

11 Lipca 2024

W Szpitalu Powiatowym w Szamotułach funkcjonował program ,,Dobry posiłek w szpitalu”, który wzbogacał potrawy o produkty wysokiej jakości, a same dania były bardziej kolorowe, smaczniejsze i zróżnicowane. Szpitale zwróciły się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o przedłużenie projektu. Udało się! MZ przedłużyło program, dlatego Szpital w Szamotułach podpisał umowę na następne pół roku.

Program zyskał uznanie pacjentów i personelu. Specjalnie dla jego potrzeb zatrudniono dodatkową dietetyk, która układa 8 różnych jadłospisów. Na zlecenie lekarza Pani Dietetyk udziela dodatkowych konsultacji. Pacjenci mają indywidualnie dostosowaną dietę, co przyśpiesza proces leczenia. Posiłki są prezentowane codziennie na specjalnie stworzonej stronie internetowej Pilotaż ,,Dobry posiłek w szpitalu" | Szpital Szamotuły (szamotuly.med.pl)