Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/„Sobota dla Rodziny” w ramach Dni Pniew 2022

„Sobota dla Rodziny” w ramach Dni Pniew 2022

7 Czerwca 2022

4 czerwca w Pniewach świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który stał się punktem tegorocznych Dni Pniew. Podczas obchodów Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wręczył Medale im. Witolda Celichowskiego siedmiu rodzinom zastępczym z terenu naszego powiatu. Powiat Szamotulski także wsparł imprezę swoim stoiskiem, na którym m.in. swoje wyroby prezentowała Spółdzielnia Socjalna „Talent” z Szamotuł. „Sobota dla Rodziny” bo tak dokładnie nazywał się festyn obfitował w moc atrakcji: gry logiczne, układanie puzzli, zabawy ruchowe czy rzuty do celu. Rodziny mogły zapoznać się ze sprzętem Policji i Straży Pożarnej oraz pobawić się wodą, dzięki wystawce przygotowanej przez Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Rozrywkę dla dzieci cieszącą się ogromnym zainteresowaniem zapewniali również przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, którzy przekazywali także informacje dot. stworzenia rodzin zastępczych.