24 Lutego 2022

Ukraińscy Przyjaciele,

Przekazujemy Wam wyrazy naszej solidarności w obliczu wypowiedzianej wojny.

Powiat Szamotulski gotowy jest Wam pomóc, szczególnie poszkodowanym przez wojnę, nieść pomoc medyczną w naszym szpitalu.

W razie potrzeby będziemy robić wszystko, aby czasowo gościć osoby poszkodowane przez wojnę, zwłaszcza matki z dziećmi.

W naszych szkołach możemy ułatwić Wam zdobywanie edukacji, w tym edukacji zawodowej.

Na terenie naszego powiatu mieszka wielu Ukraińców, których rodziny pozostały w kraju objętym wojną. Wspieramy Was, abyście mogli uzyskać w Polsce stabilizację życiową i zawodową.

Jako Zarząd Powiatu Szamotulskiego zwracamy się do naszych ukraińskich przyjaciół, o których myślimy ze szczególną troską. Wśród nich są:

- Vitalij Kimak - przewodniczący Samborskiej Rady Rejonowej,

- Andrij Bobak - Szef Rady Lekarskiej Rejonu Samborskiego,

- Orest Malic - dyrektor Muzeum Historii Religii we Lwowie, z którym Muzeum - Zamek Górków współpracuje od kilkunastu lat,

- Michał Marcyniuk - wieloletni dyrektor Szkoły nr 62 we Lwowie, współorganizator współpracy i wymiany uczniów z Zespołem Szkół nr 2 w Szamotułach.

Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz odwiedzimy Was w wolnej Ukrainie.

Zarząd Powiatu Szamotulskiego