• tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Sportowe zmagania w Puszczy Noteckiej: Samsung Forest Run (..)

Sportowe zmagania w Puszczy Noteckiej: Samsung Forest Run Challenge

25 Września 2024

W dniu 22 września wystartowała impreza sportowa pod nazwą Samsung Forest Run Challenge. Zawody odbyły się w malowniczej Puszczy Noteckiej na różnych dystansach: 15 km, 10km, 5km i 5km Nordic Walking. Nie zabrakło również zawodów dla dzieci, takich jak: Bieg Malucha, Bieg Średniaka i Bieg Starszaka. Łącznie w biegach wzięło udział około 400 uczestników.

W rywalizacji na 15 km zwyciężył Kuba Szymankiewicz, drugie miejsce zajął Marcin Grzemski, a trzecie Marcin Kubiak. Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza była Joanna Domań, za którą uplasowały się Urszula Woźniak i Anna Kaźmierczak-Molik.

W biegu na 10 km triumfował Maciej Soloch, a kolejne miejsca zajęli Mateusz Stefaniak i Przemysław Ceglarek. Najszybszą kobietą na tym dystansie okazała się Ewelina Rosada, drugie miejsce przypadło Yulii Smirnovej, a trzecie Malwinie Stachowiak.

W biegu na 5 km pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Krzysztof Kielian, Radosław Buras i Karol Maciąg. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Emilia Perz, a za nią uplasowały się Aneta Dobierska i Magdalena Stachowiak.

W marszu nordic walking na 5 km zwyciężył Jacek Witucki, drugie miejsce zdobył Robert Kowalak, a trzecie Roman Frąckowiak. W kategorii kobiet najlepsza była Agnieszka Benke-Lasota, drugie miejsce zajęła Izabela Okrzesik-Frąckowiak, a trzecie Paulina Tomkowiak.

Powiat Szamotulski reprezentował Członek Zarządu Szymon Erenc, natomiast medale wręczał Radny Henryk Roszak.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i do zobaczenia na kolejnych zawodach!