Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Spotkanie konsultacyjne partnerów projektu „Enigma” (..)

Spotkanie konsultacyjne partnerów projektu „Enigma” odbyło się w Starostwie Powiatowym w Szamotułach

30 Września 2020

Wczoraj tj. 29 września br. w Starostwie Powiatowym w Szamotułach odbyło się spotkanie konsultacyjne partnerów projektu „Enigma” przy udziale Starosty Szamotulskiego  Beaty Hanyżak oraz dyrektorów i nauczycieli szkół biorących udział w projekcie. Przypomnijmy, "Enigma - Wsparcie nauczania matematyki i informatyki w szkołach ponadpodstawowych Metropolii Poznań", którego partnerami jest Stowarzyszenie Metropolia Poznań (wiodący), Miasto Poznań, Powiat Śremski, Powiat Szamotulski, natomiast uczestnikami projektu po stronie powiatu jest Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach. Całkowita wartość projektu to 2.259.384,52 zł, kwota dofinansowania: 2.146.415,29 zł, natomiast udział finansowy Powiatu Szamotulskiego to 279.180,93 zł. Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów, poprzez organizację dodatkowych zajęć wyrównawczych, zmniejszenie dysproporcji w procesie  kształcenia i rozwoju kompetencji. Jak również podniesienie kompetencji nauczycieli przez organizację szkoleń oraz doposażenie szkół w sprzęt dydaktyczny pracowni matematycznych i informatycznych. Projekt realizowany będzie do 31 czerwca 2023 r.

Przedstawiciel Stowarzyszenia  Metropolia Poznań pan Dawid Drobnić referował dzisiaj uczestnikom spotkania najważniejsze zagadnienia dotyczące realizacji projektu w szkołach.

SPOTKANIE