Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Spotkanie władz samorządowych w Dusznikach

Spotkanie władz samorządowych w Dusznikach

20 Sierpnia 2024

19 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Duszniki na zaproszenie Wójta Radosława Łanoszki odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Krzysztof Paszyk - Minister Rozwoju i Technologii, Jarosław Maciejewski - Wicewojewoda Wielkopolski, Wojciech Jankowiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Beata Hanyżak - Starosta Szamotulski, Zenon Gałka - Wójt Gminy Kaźmierz oraz Paweł Katarzyński - Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Obecny był również Jan Filip Libicki - Senator RP. Gminę Duszniki reprezentowali także Paweł Henicz - Przewodniczący Rady Gminy Duszniki oraz Ryszard Pacholak - Zastępca Wójta.

Podczas rozmów omawiano głównie kwestie współpracy między samorządami, szczególnie w zakresie realizacji różnych projektów, w tym dotyczących stanu dróg i potrzeb inwestycyjnych. Po zakończeniu spotkania w Dusznikach, wszyscy uczestnicy udali się do Szamotuł, na miejsce gdzie wkrótce ma ruszyć budowa obwodnicy.